Avokatja kosovare nga Suedia, Arlinda Loncari, është deklaruar duke dhënë detaje nga ajo se çfarë ka gjetur dhe çfarë ka lexuar prej mediave suedeze lidhur me vrasjen e rëndë...

Taravari: ASH në zgjedhje do të shkojë vetë! Zejdi: Në zgjedhje do të kemi vetëm dy blloqe

Pak para takimit të liderëve të partive politike, ndaluam disa nga krerët e partive politike, për t’i pyetur se çfarë presin nga takimi dhe...

Vanja viktimë e tentativës për zhvatje të parave, i dyshuari i parë në arrati, autoritetet paralajmërojnë dënimet më të rënda

Një “viktimë kolaterale” në moshën 74 vjeçare dhe pesë të dyshuar për “rrëmbim” dhe “vrasje” janë detajet fillestare të hetimeve paraprake të MPB-së dhe...

Paraburgim 48-orësh për babain e Vanja Gjorçevskës

Gjykata penale e Shkupit e pranoi propozimin e Prokurorisë themelore publike dhe përcaktoi paraburgim të shkurt prej 48 orëve për babain e Vanja Gjorçevskës,...
Marketing

Lajmet e fundit

Avokatja nga Suedia: Mediat këtu kanë raportuar se Naim Murseli punonte në një ndër kompanitë më të mëdha të sigurimeve

Avokatja kosovare nga Suedia, Arlinda Loncari, është deklaruar duke dhënë detaje nga ajo se çfarë ka gjetur dhe çfarë ka lexuar prej mediave suedeze...

Taravari: ASH në zgjedhje do të shkojë vetë! Zejdi: Në zgjedhje do të kemi vetëm dy blloqe

Pak para takimit të liderëve të partive politike, ndaluam disa nga krerët e partive politike, për t’i pyetur se çfarë presin nga takimi dhe...

Vanja viktimë e tentativës për zhvatje të parave, i dyshuari i parë në arrati, autoritetet paralajmërojnë dënimet më të rënda

Një “viktimë kolaterale” në moshën 74 vjeçare dhe pesë të dyshuar për “rrëmbim” dhe “vrasje” janë detajet fillestare të hetimeve paraprake të MPB-së dhe...

Paraburgim 48-orësh për babain e Vanja Gjorçevskës

Gjykata penale e Shkupit e pranoi propozimin e Prokurorisë themelore publike dhe përcaktoi paraburgim të shkurt prej 48 orëve për babain e Vanja Gjorçevskës,...

Liderët merren vesh, zgjedhjet në Maqedoni do të mbahen më 8 maj

Kryeministri dhe kryetari i LSDM-së, Dimitar Kovaçevski bëri të ditur se partitë politike kanë arritur marrëveshje që zgjedhjet të mbahen më 8 maj, përkatësisht...

LAJME
LAJME

Avokatja nga Suedia: Mediat këtu kanë raportuar se Naim Murseli punonte në një ndër kompanitë më të mëdha të sigurimeve

Avokatja kosovare nga Suedia, Arlinda Loncari, është deklaruar duke dhënë detaje nga ajo se çfarë ka gjetur dhe çfarë ka lexuar prej mediave suedeze...

Taravari: ASH në zgjedhje do të shkojë vetë! Zejdi: Në zgjedhje do të kemi vetëm dy blloqe

Pak para takimit të liderëve të partive politike, ndaluam disa nga krerët e partive politike, për t’i pyetur se çfarë presin nga takimi dhe...

Vanja viktimë e tentativës për zhvatje të parave, i dyshuari i parë në arrati, autoritetet paralajmërojnë dënimet më të rënda

Një “viktimë kolaterale” në moshën 74 vjeçare dhe pesë të dyshuar për “rrëmbim” dhe “vrasje” janë detajet fillestare të hetimeve paraprake të MPB-së dhe...

Paraburgim 48-orësh për babain e Vanja Gjorçevskës

Gjykata penale e Shkupit e pranoi propozimin e Prokurorisë themelore publike dhe përcaktoi paraburgim të shkurt prej 48 orëve për babain e Vanja Gjorçevskës,...

Liderët merren vesh, zgjedhjet në Maqedoni do të mbahen më 8 maj

Kryeministri dhe kryetari i LSDM-së, Dimitar Kovaçevski bëri të ditur se partitë politike kanë arritur marrëveshje që zgjedhjet të mbahen më 8 maj, përkatësisht...

VËSHTRIME

Mickoskit i pengon BDI-ja, apo kryeministri shqiptar?!

Shkruan: indeks.mk Mickoski është një politikan i sinqertë! Atë që i fle në zemër, e thotë haptas. Për këtë duhet t’i themi “pirolla të qoftë”!...

PARTI TË REJA TË SHQIPTARËVE NË VEND, NDËRSA VOTUESIT NË KURBET!

Në zgjedhjet e ardhshme parlamentare dhe presidenciale do të ketë një ballafaqim të drejtpërdrejtë politik mes opozitës dhe qeverisë në bllokun politik shqiptar! Lidhja...

Zëri intelektual i Skender Asanit dëgjohet nga Shkupi drejt një deduksioni kombëtar dhe ndërkombëtar

Libri “Bota shqiptare (e veçanta dhe universalja)” e Skender Asanit është një vrojtim historik dhe politik i çështjes shqiptare. Dhe pikërisht si i tillë...

“Kryqi i bekuar” dhe “Bili i vockël” mbi Kodrën e Diellit!

(Qyfyre nga Kodra e Diellit) Kryqi mbi Kodrën e Diellit që thoni ju more shokë dhe Bili i vockël sikur janë dakorduar mes vete që...

Sport

Faqja zyrtare e ATP Tour uron festën e pavarësisë së Shqipërisë me një fotografi të flamurit “Autochtonous”

Faqja zyrtare e turneut më të madh të tenisit profesionist në botë, ATP Tour është përkujdesur ta urojë 28 nëntorin, festën e Pavarësisë së...

Ronaldo kundër Messit, miqësorja e luksit në Arabi

Lionel Messi dhe Inter Miami do të luajnë kundër Cristiano Ronaldos dhe Al-Nassrit në Arabinë Saudite në një ndeshje miqësore në shkurt të vitit...

(VIDEO) Tifozët rrahin boksierin në ring në Tiranë

Meçi i boksit mes Denis Nurjas dhe Placido Ramirezit, i vlefshëm për WBC CISBB në kategorinë e mesme, u ndërpre në rundin e katërt...

Kulturë

Sadije Aliti boton librin me poezi në gjuhën kroate “Pranverë dashurie-Proljeće ljubavi”

Shkruan: Shaban Sinani “Pranverë dashurie-Proljeće ljubavi” është botimi më i ri i poetes tetovare Sadije Aliti, libër me poezi i përkthyer në gjuhën kroate, në...

Agim Vinca dhe Amet Selmani fitues të Çmimit shtetëror “22 Nëntori”

Në një ceremoni të organizuar në Kuvendin e Maqedonisë së Veriut u nda Çmimi shtetëror “22 Nëntori” për vitin 2023. Në shenjë mirënjohjeje për arritjet...

Arkivat shqiptare u prezantuan në “Ditë e Alfabetit”

Instituti i Trashëgimisë Shpirtërore dhe Kulturore të Shqiptarëve në Shkup prezantoi të martën veprimtarinë e fundit botuese të Drejtorisë së Përgjithshme të Arkivave të...

Në Tiranë u promovua libri “Bota shqiptare” nga Skënder Asani

Të dielën në Tiranë, në kuadër të “Panairit të librit 2023”, në stendën e shtëpisë botuese “Toena”u promovua libri “Bota shqiptare (e veçanta dhe...

Tre grafistë tetovarë me ekspozitë të përbashkët të 40 veprave në Galerinë e Arteve

Në Galerinë e Arteve në Tetovë u bë hapja solemne e ekspozitës "Extraordinary" me grafika të formatit miniaturë të tre grafistëve nga qyteti i...

Sport

Faqja zyrtare e ATP Tour uron festën e pavarësisë së Shqipërisë me një fotografi të flamurit “Autochtonous”

Faqja zyrtare e turneut më të madh të tenisit profesionist në botë, ATP Tour është përkujdesur ta urojë 28 nëntorin, festën e Pavarësisë së...

Ronaldo kundër Messit, miqësorja e luksit në Arabi

Lionel Messi dhe Inter Miami do të luajnë kundër Cristiano Ronaldos dhe Al-Nassrit në Arabinë Saudite në një ndeshje miqësore në shkurt të vitit...

(VIDEO) Tifozët rrahin boksierin në ring në Tiranë

Meçi i boksit mes Denis Nurjas dhe Placido Ramirezit, i vlefshëm për WBC CISBB në kategorinë e mesme, u ndërpre në rundin e katërt...

Rozë
Rozë

Një studim i ri tregon nëse një filxhan kafe në ditë ndihmon në parandalimin e KOVID-19

Filxhani i përditshëm me kafe mundet potencialisht ta dyfishojë mbrojtjen ndaj COVID-19, ka sugjeruar një studim i ri nga Universiteti Mjekësor i Kinës. Studimet e mëhershme kanë treguar se një...

Pasi konfirmoi ndarjen, menaxheri i Ledri Vulës zbulon arsyen e ndarjes me Sarën!

Menaxheri i këngëtarit Ledri Vula, Faton Shoshi i cili konfirmoi ndarjen e Ledrit dhe Sarës, ka dhënë së fundmi një intervistë për Prive. Ai ka...

Gruaja e Makronit shkon në Zvicër me veshje mbi 9000 franga

Çifti presidencial francez aktualisht ndodhen në vizitë në Zvicër. Brigitte Macron njihet si maniake e madhe e modës, teksa dy ekspertë shpjegojnë paraqitjen e...

Shqiptarja bëhet figura kryesore në botën e inteligjencës artificiale

Mira Murati është bërë shefe e përkohshme ekzekutive e kompanisë që bëri revolucion me inteligjencën artificiale, OpenAI. Të premten në mbrëmje, kompania ka njoftuar se...

Vështrime

Mickoskit i pengon BDI-ja, apo kryeministri shqiptar?!

Shkruan: indeks.mk Mickoski është një politikan i sinqertë! Atë që i fle në zemër, e thotë haptas. Për këtë duhet t’i themi “pirolla të qoftë”!...

PARTI TË REJA TË SHQIPTARËVE NË VEND, NDËRSA VOTUESIT NË KURBET!

Në zgjedhjet e ardhshme parlamentare dhe presidenciale do të ketë një ballafaqim të drejtpërdrejtë politik mes opozitës dhe qeverisë në bllokun politik shqiptar! Lidhja...

Zëri intelektual i Skender Asanit dëgjohet nga Shkupi drejt një deduksioni kombëtar dhe ndërkombëtar

Libri “Bota shqiptare (e veçanta dhe universalja)” e Skender Asanit është një vrojtim historik dhe politik i çështjes shqiptare. Dhe pikërisht si i tillë...

“Kryqi i bekuar” dhe “Bili i vockël” mbi Kodrën e Diellit!

(Qyfyre nga Kodra e Diellit) Kryqi mbi Kodrën e Diellit që thoni ju more shokë dhe Bili i vockël sikur janë dakorduar mes vete që...

Kulturë

Sadije Aliti boton librin me poezi në gjuhën kroate “Pranverë dashurie-Proljeće ljubavi”

Shkruan: Shaban Sinani “Pranverë dashurie-Proljeće ljubavi” është botimi më i ri i poetes tetovare Sadije Aliti, libër me poezi i përkthyer në gjuhën kroate, në...

Agim Vinca dhe Amet Selmani fitues të Çmimit shtetëror “22 Nëntori”

Në një ceremoni të organizuar në Kuvendin e Maqedonisë së Veriut u nda Çmimi shtetëror “22 Nëntori” për vitin 2023. Në shenjë mirënjohjeje për arritjet...

Arkivat shqiptare u prezantuan në “Ditë e Alfabetit”

Instituti i Trashëgimisë Shpirtërore dhe Kulturore të Shqiptarëve në Shkup prezantoi të martën veprimtarinë e fundit botuese të Drejtorisë së Përgjithshme të Arkivave të...